Dantų balinimas

25 spalio, 2021

Dantų balinimas – tai labai populiari kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimą galima atlikti dviem būdais – namuose kapomis ir pas odontologą.
Balindamas namuose pacientas naudoja specialiai jam pagamintas dantų kapas. Kapos pripildomos specialaus balinimo gelio ir uždedamos ant dantų. Jos gali būti dėvimos naktį arba 5-6 val. dienos metu. Toks dantų balinimas gali trukti 1-2 savaites.

odontologijos kabinetas tokiai procedūrai tinka labiau , kadangi balinimui naudojamas didesnės koncentracijos balinimo gelis ir rezultatas pasiekiamas greičiau – užtenka vieno vizito pas odontologą. Bet gali atsirasti didesnis dantų jautrumas terminiams dirgikliams. Jautrumas praeina po 3-4 dienų. Balinant tiek vienu, tiek kitu metodu dantys pašviesėja 6-8 tonais.

Egzistuoja dar vienas dantų balinimo metodas – balinimas lazeriu. Tai vienas efektyviausių ir nekenksmingiausių dantų balinimo metodų, pagrįstų moksliniais tyrimais: tiriant dantų emalį net elektroniniu mokroskopu nerandama jokių pakenkimų ar įtrūkimų.
Balinamoji medžiaga, veikiama lazerio spindulio energijos ir šviesos, prasiskverbia ne tik į emalį, bet ir į gilesnį danties sluoksnį – dentiną. Taip gaunamas giluminis balinimo efektas. Dėl trumpo balinamosios medžiagos aplikacijos laiko labiai sumažėja danties audinių pakenkimo rizika.
Odontologas dantų balinimą lazeriu atlieka saugiai, greitai ir efektyviai ir išbalina dantis per vieną apsilankymą. Visa procedūra trunka nuo 20 iki 40 minučių.

Dantų balinimo procedūros aprašymas:
 Naudojant spalvų skalę nustatoma pradinė dantų spalva.
2. Uždedama dantenų apsauga.
3. Dantys padengiami specialia balinančia želė.
4. Želė aktyvuojama lazeriu kartojant kas 30 sekundžių. Bendras lazerio poveikio laikas į dantį yra nuo 2 iki 4minučių.
5. Želė nuplaunama, nuimama dantenų apsauga.
48 valandas po dantų balinimo rekomenduojama vengti dažančio maisto ir gėrimų. Taip pat galimas padidėjęs dantų jautrumas terminiams dirgikliams – tai trunka 1-2 dienas.
Dantys pašviesėja 6-10 ir daugiau atspalvių pagal Vita spalvų skalę (literatūroje nurodoma net iki 20 atspalvių). Tai nulemia žmogaus amžius, emalio storis, skaidrumas ir atspalvis. Pilkšvo atspalvio dantys balinimui pasiduoda sunkiau.

Yra ir kitų balinimo priemonių, skirtų balinti namų sąlygomis (balinimo juostelės, pieštukai, vienkartinės balinimo kapos, kur veiklioji medžiaga yra vandenilio peroksidas ar karbamindo peroksidas, balinančios dantų pastos) ar klinikoje (Zoom balinimas), bet jų efektas šiek tiek mažesnis. Kiekvienas balinimo atvejis yra individualus, todėl būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.
Dantys, iš kurių yra pašalinti nervai, tampa tamsesni už gyvus dantis. Jų pašviesinimui naudojama speciali balinimo medžiaga, kuri įvedama į danties vainiko vidų – po vienos ar dviejų procedūrų negyvo danties spalva nesiskiria nuo sveikų dantų.